Podniesiona kwota płatności zbliżeniowych pozwoliła na dokonywanie zakupów i zapłatę za nie w dużo bezpieczniejszy sposób, niż wcześniej.
Terminal płatniczy jest nieodzownym instrumentem umożliwiającym opłacenie należności za dokonany zakup i jedynym narzędziem pozwalającym na stuprocentowo bezpieczną transakcję handlową. Podniesione limity płatności zbliżeniowych umożliwiły dokonywanie jednorazowo większych zakupów bez potrzeby dotykania terminala płatniczego przez klienta.
Obecnie, w handlu terminal płatniczy jest niezbędny. Na szczęście, na rynku jest bardzo dużo ofert związanych z obsługą oraz dostarczaniem takich urządzeń do klientów indywidualnych.
Przeważnie opłaty za dzierżawę terminala płatniczego wynoszą 50 złotych na miesiąc. Ma to swoje plusy i minusy. Taki terminal i jego dzierżawa z pewnością będą wygodnym rozwiązaniem dla wielu punktów stacjonarnych, operujących przez cały rok, jednak tego typu rozwiązanie z kolei może okazać się zbędne i nieprzydatne tym, którzy prowadzą działalność sezonową. Przed podpisaniem umowy z dostawcą dzierżawiącym nam urządzenie warto sprawdzić, czy oferuje on nam warunki takie jak:
Cena terminala zaczyna się już od 300 złotych, co wydaje się wydatkiem mniejszym, niż opłacanie dzierżawy poza sezonem. Oprócz tego, zapłacimy także prowizję, w zależności od operatora, od każdej transakcji – zwykle w przedziale od 1,39 do 1,5 procenta wartości takiej transakcji. W pewnych sytuacjach może się bardziej opłacać jednak dzierżawa niż posiadanie własnego terminala. Warto to sobie odpowiednio przekalkulować przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Może być zarówno nowy jak i używany. Warto sprawdzić jego połączenie internetowe, jeśli będzie dobre i bezawaryjne transakcje będą bezproblemowo i szybko wykonywane. W dobie zwiększonych limitów płatności zbliżeniowych warto upewnić się, że terminal ma funkcję umożliwiającą dokonywanie takich płatności, i że jej działanie jest bez zarzutu.