Ustawa o VAT nakłada na przedsiębiorców obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Istnieje oczywiście wiele wyjątków od tego obowiązku. Czy usługi kulturalne i rozrywkowe są zwolnione z obowiązku posiadania kasy fiskalnej?
Czy w momencie zakończenia korzystania z kasy fiskalnej przez przedsiębiorcę należy ją zutylizować? A jeżeli tak, to na jakich warunkach to zrobić?
Gdy przedsiębiorca przechodzi wyłącznie na sprzedaż wysyłkową może zrezygnować z kasy fiskalnej? Jakie warunki musi spełnić?
Jeżeli przedsiębiorca nie przekracza określonego limitu obrotów nie musi nabywać kasy fiskalnej. Jak obliczyć ów limit obrotów? Wyjaśniamy!
Kasa ONLINE potrzebuje internetu. Czy za jego brak w punkcie handlowo - usługowym grozi kara?
Czy usługi zakwaterowania powinny być rejestrowane na kasie fiskalnej?
Jak długo, zgodnie z przepisami prawa przedsiębiorca powinien przechowywać paragony fiskalne?
Sprzedaż towarów lub usług osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej lub rolnikom ryczałtowym z zasady łączy się z obowiązkiem rejestracji takiej transakcji na kasie fiskalnej i wystawianiem paragonu. Czy jednak są takie okoliczności, kiedy sprzedający nie ma obowiązku wystawiania paragonu fiskalnego?
Według zapisów prawa przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży (towarów lub usług) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są zobligowani do rejestracji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Czy sprzedaż samochodów firmowych również trzeba ewidencjonować na kasie fiskalnej? Co o tym mówią przepisy prawa?